ariu
20 بهمن 1401 - 14:02

لزوم کار عملی مؤثر در زمینه عفاف و حجاب

رشت- نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان با تاکید بر لزوم کار عملی مؤثر در زمینه عفاف و حجاب گفت: طبق قانون جلوی کشف حجاب باید گرفته شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله رسول فلاحتی پیش از ظهر پنجشنبه در جلسه اعضای ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان با اشاره به لزوم کار عملی مؤثر در زمینه عفاف و حجاب اظهار کرد: امروز میدان عمل است و باید کار عملی مؤثر برای وضعیت حجاب انجام شود زیرا دشمن هم وارد میدان عمل شده است.

آیت‌الله فلاحتی با تاکید بر اینکه از جزیره‌ای عمل کردن باید پرهیز شود، تصریح کرد: وقتی تصمیم مناسبی توسط مجموعه استان و مجریان فرهنگی اتخاذ می‌شود، همه می‌بایست برای اجرا کنار هم باشند.

وی با بیان اینکه طبق قانون باید جلوی کشف حجاب گرفته شود، افزود: در برخی مراکز از جمله دانشگاه آزاد، تبصره‌ها و اصول کلی حجاب ذکر شده است اما درصد زیادی عملی نمی‌شود و این عقب‌نشینی خوب نیست.

نماینده ولی‌فقیه در استان گیلان ادامه داد: کشف حجاب‌هایی که امروز شاهد آن هستیم در سال‌های قبل وجود نداشت و اگر امروز رها و سکوت شود، زیادتر خواهد شد بنابراین باید ورود به‌موقع شود و در وهله نخست، ادارات و اصناف کار عملی مؤثر برای بهبود وضعیت حجاب را انجام دهند.

آیت‌الله فلاحتی اضافه کرد: در برخی مراکز بهداشت و درمان اعم از مراکز دولتی و خصوصی هم با وجود اینکه اصول کلی حجاب وجود دارد و ذکر شده اما بعضاً رعایت نمی‌شود.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1029604