ariu
29 دی 1401 - 21:45

استاندار آذربایجان‌ غربی: ارزیابی خسارات در مناطق زلزله‌زده خوی تا شنبه پایان یابد

استاندار آذربایجان‌ غربی گفت: تا پایان روز شنبه هفته آتی باید ارزیابی‌های انجام شده در خصوص خسارات وارده در مناطق زلزله‌زده خوی نهایی شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان‌ غربی، محمدصادق معتمدیان عصر امروز در حاشیه بازدید از اسکان اضطراری ورزشگاه شهید سلیمانی شهر فیرورق به همراه رئیس سازمان مدیریت بحران کشور و در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: نهادهای حاکمیتی در بازسازی مناطق زلزله‌زده مهرماه خوی‌ نیز پای کار بودند و سیمان، میلگرد و بلوک قابل توجهی برای بازسازی واحدهای آسیب‌دیده اهدا کردند.

وی افزود: با پیگیری‌های انجام شده، نهادهای حاکمیتی همچون بنیاد مستضعفان، بنیاد برکت و شستا برای ارائه خدمات و کمک به بازسازی مناطق زلزله‌زده شهرستان خوی‌ اعلام آمادگی کرده‌اند.

استاندار آذربایجان‌ غربی با بیان اینکه دستگاه‌های خدمات‌رسان 24 ساعته در مناطق زلزله‌زده خوی حضور دارند، عنوان کرد: تیم‌های ارزیابی دستگاه‌ها نیز برای برآورد میزان خسارت و تسهیل در ارائه خدمات به صورت میدانی در مناطق زلزله‌زده حضور دارند.

وی گفت: هیچ قطعی در برق، گاز و آب شهرستان خوی بر اثر زلزله وجود ندارد و خدمات پایدار از سوی شرکت‌های خدمات‌رسان ارائه می‌شود.

معتمدیان با اشاره به حضور تیم‌های ارزیاب در منطقه بیان کرد: تا پایان روز شنبه هفته آتی باید ارزیابی‌های انجام شده و نهایی شود.

وی ابراز داشت: از تجربه موفق به دست آمده از بازسازی مناطق حادثه‌دیده این شهرستان در زلزله مهرماه امسال نیز استفاده می‌کنیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 986427