ariu
19 بهمن 1401 - 23:11

افتتاح ۲۰ واحد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان همدان

امروز ۲۰ واحد خوابگاه متاهلی برای دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان افتتاح و بهره‌برداری شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، عصر امروز آیین افتتاح و بهره برداری۲۰ واحد خوابگاه متاهلی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی همدان که به صورت ویدئوکنفرانس با حضور وزیر بهداشت، مسئولین استانی به مناسبت ایام الله دهه فجر برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان در این مراسم اظهار کرد: ۷۰۰ دانشجوی متأهل در دانشگاه علوم پزشکی داریم که ۱۴۰ نفر متقاضی خوابگاه هستند و افتتاح این پروژه از اهمیت بالایی برخوردار است.

محمد مهدی مجذوبی با با بیان اینکه در تلاش هستیم ۴۰ واحد دیگر در برنامه ۱۴۰۲ احداث شود عنوان کرد: از آنجا که بسیاری از این زوج‌ها رزیدنت هستند و دوره‌های تخصصی را می‌گذرانند، باید آرامش و آسایش بیشتری داشته باشند از این رو احداث خوابگاه متأهلین از ضروریات دانشگاه است.

وی یادآور شد: بر این اساس، طبق برنامه‌ریزی عملیاتی دانشگاه طی دو سال سال آتی، ۶۰ واحد دیگر در خوابگاه‌های متأهلی به سرانجام و بهره‌برداری خواهد رسید.

هزینه ۱۲ میلیاردی در افتتاح ۲۰ واحد از خوابگاه متاهلی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان تصریح کرد: پروژه ۱۱۰ واحدی خوابگاه متأهلین دانشگاه با افتتاح ۳۰ واحد که طی ماه‌های اخیر رقم خورد به روند قابل قبول حرکت و شتاب خود دست یافت و ۲۰ واحد دیگر طی ایام دهه فجر انقلاب در سال جاری به افتتاح رسید.

وی با بیان اینکه برنامه‌ریزی در راستای احداث و بهره‌برداری از واحدهای باقیمانده در جریان خواهد بود افزود: بلوک ۲۰ واحدی خوابگاه متأهلین که امروز به افتتاح رسید مشتمل بر ۱۵۰۰ متر مربع زیربناست که با اعتباری بالغ بر ۱۲ میلیارد تومان به بهره‌برداری رسید.

مجذوبی با اشاره به اینکه این پروژه با اعتبارات دانشگاهی و مشارکت خیرین تأمین اعتبار شد و از ترم جاری، تحویل دانشجویان می‌شود بیان کرد: در مجاورت همین ساختمان، دو بلوک ۲۰ واحدی دیگر ساخته شده که تاکنون ۲۵ درصد پیشرفت داشته‌ و پیش‌بینی می‌کنیم یکی از بلوک‌های بیست واحدی اواخر سال آینده به بهره‌برداری برسد.

رئیس مجمع سلامت خیرین استان همدان نیز با اشاره به اینکه خیرین حدود ۵ میلیارد تومان در روند احداث این خوابگاه متأهلی مشارکت داشتند گفت: برای اینکه خدمات حوزه سلامت به صورت استاندارد در دسترس مردم قرار گیرد باید آموزش دانشجویان با تسهیلاتی در زمینه تحصیلات دانشجویان بهداشت و درمان در اختیار مردم قرار گیرد.

محمدصادق صبا افزود: مجمع سلامت بخشی از اهداف و اقدامات خود را به این پروژه‌ها اختصاص داده و از دیگر خیرین نیز درخواست داریم در این امر خداپسندانه و نیکو مشارکت داشته باشند.

پایان پیام/89026/

منبع: فارس
شناسه خبر: 1028556